JuleVinmesse på d'Angleterre 2018

17 nov 2018 kl. 13:00 - 19:00

Hotel d’Angleterre, Kongens Nytorv 34, 1050 København


Nu inviterer vi dig indenfor til et par eventyrlige timer på det stemningsfulde Hotel d’Angleterre i København sammen med familie og venner.

Nogle af Danmarks dygtigste vinimportører deler ud af smagsprøver og insiderviden. Bliv klogere på vin, så DU kan brillere med gode historier om vin til årets sidste fester. Eller kom blot og nyd stemningen på det smukke historiske hotel, mens du lader dig forkæle med prøvesmagninger på de nyeste vine og skønne delikatesser. Der vil ligeledes være salg af spændende vintilbehør, som måske kan blive en unik julegave til en vin ven.

Så uanset om du er vinkender eller er ved at opdage vinens verden, er der både tips & tricks, gode tilbud og masser af stemning at komme efter.

Du kan købe billetter til enten 1. session kl. 13:00-15:30 eller 2. session kl. 16:30-19:00 à kr. 300 i forsalg eller kr. 350 i døren.


Liste over udstillere:

Ah-Connection
AM Vinimport www.amvinimport.dk
Bros Wine www.broswine.dk
California Wine ApS  www.californiawine.dk
Capionium www.capionium.com
Champagne Guru www.champagneguru.dk
Cold Hand Winery www.coldhandwinery.dk
D&T Wines www.dtvin.dk
Exclusiva Int. Gourmet www.exclusivainternationalgourmet.dk
Five Clover Wines ApS  www.fivecloverwines.dk
Green Seed Group Nordic  www.greenseedgroup.com
Grønnere www.gronnere.com
Hup & Jørgensen ApS www.hupvin.dk
Kelleris Vingaard www.kellerisvingaard.dk
Le Bon Goût www.lebongout.dk
Nur Wein www.nur.wein.dk
Philip Morris www.pmi.com
Quinta Wine www.quintawine.com
Skærsøgaard Vin www.dansk-vin.dk
Svendborg Vingaard www.svendborgvingaard.dk
Sømod Vine I/S www.soemodvine.dk
The easy Company www.theeasycompany.dk
Victoria Vine www.victoriavine.dk
Vin-Expressen www.vin-expressen.dk
Vinfællesskabet www.chroth.dk
Vinhuset Les Cépages www.cepages.dk
Vinmagasin www.vinmagasin.dk
Vintage-Vinimport www.vintage-vinimport.dk
Wine Traveller www.winetraveller.dk 

Vinsmagning kl. 13-15:30

Salg lukket


Vinsmagning kl. 16:30-19

Salg lukket