Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • Indlæser.....

     
     

    Andre events fra arrangøren

    Creative Summer Camp ~ Create-in Nature

    Afholdt event

    Creative Summer Camp ~ Create-in Nature

    Fra DKK 350,00

    Sted

    Dato

    24 jul 2022 kl. 13:00 - 26 jul 2022 kl. 15:00
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    Velkommen til kreative dage i rolig, smuk natur kun 20 km. fra København.
    I vores lille paradisiske oase Tysmosen har vi sauna, pool, bål og masser af naturlighed.

    Creative Camp er for dig der ønsker at starte, genstarte eller komme videre med dit kreative projekt og kan se ideen i at gøre det i et motiverende fællesskab.

    Dit kreative projekt kan også være dig selv. At være i dig, se hvad du bliver inspireret til, nyde livet, alene og sammen med andre gode mennesker, omfavnet af naturen i sikre rammer.

    Sammen skaber vi vores kreative flow og nyder freden i smuk natur, mens vi spiser sammen, danser sammen, skaber sammen og hver for sig.
    Vi tager en dukkert i poolen, varmer os i saunaen, hygger om bålet eller går en inspirerende tur i den fredede natur, rig på dyreliv.

    Billetten er inkl. overnatninger i shelter eller eget telt.
    Ønsker I shelterplads, så skriv til i@thetribe.dk, når du har købt dine billetter.


    🌿🌿🌿

    På Creative Camp får du tid til at arbejde med dit kreative, samtidig med du møder nye mennesker og et berigende fællesskab på rejse ind i naturen, med f.eks flow-writing og dans.

    Vi starter med at ankomme søndag d. 24. juli først på eftermiddagen til en fælles velkomst og kreativ meditation, hvor vi lander i den smukke natur og åbner vores kreativitet.

    I løbet af Creative Camp vil der være en mulighed for ceremoniel kakao for dem der ønsker det. (Kakao fra shamaner i Sydamerika siges at åbne dit hjerte).

    Og en shamanistisk danserejse, hvor vi igennem fri dans, danser os ind i vores væren, kreativitet og frihed.

    I løbet af Creative Camp vil der også være flow writing og de workshops og initiativer vi som deltagere finder på undervejs.

    Poolen er åben, så du kan tage dig en dukkert. Ligesom der er masser af plads til at du kan nyde naturen i dit eget kreative space eller sammen med andre, hvis du ønsker det.




    🔥🔥🔥

    Om aftenen mødes vi om bålet, spiser sammen og hygger. Måske nogen tager initiativet til en lille fællessang eller giver et nummer.

    Creative camp er baseret på co-creation inden for fastlagte rammer.
    F.eks. er rammerne at kreativiteten skal foregå i pagt med naturen og stedet. Dvs. dit kreative udtryk skal spejle sig i og matche de rolige omgivelser.

    Co-creation betyder også at du har mulighed for at afprøve et koncept eller teste noget nyt af, optræde med et kreativt indslag, invitere os andre til en workshop, den spæde start på din kursus, få feedback mv.
    Kreativiteten har, som bekendt, ingen grænser.

    Co-creation indebærer ligeledes, at vi sammen skaber helheden, rydder op efter os selv, tager ansvar og f.eks. efterlader pladsen og de faciliteter vi anvender, pænere end da vi kom. Vi tjener hinanden og fællesskabet.


    🌈🌈🌈

    Det primære formål med Creative Camp er at vi hver især kommer dybere i kontakt med vores essens og væren. Samt arbejder med et kreativt projekt eller simpelthen bare nyder livet, naturen og nærværet med andre.
    Der er ikke noget du skal opnå eller præstere til Creative sunday. Formålet er nærmere at du skal være, bare være dig og se hvad der vokser frem fra din kreative essens.

    Vi veksler mellem at mødes i en kreativ cirkel, og at du er i dit eget kreative space igen. Måske opstår der også nogle ideer med andre, når I tager en dukkert i poolen eller går en vision walk i den fredede natur.

    Undervejs på Creative Camp holder vi også en lille kærligheds ceremoni.


    ❤️❤️❤️

    Creative Summer Camp koster 600,- som deltager.
    Er I 2 koster det kun 900,- for bring a friend billet.
     

    Skriv til i@thetribe.dk - hvis du har nogle spørgsmål.

    Der er indtil videre plads til 12 faste deltagere på Creative Camp. Reservér din plads med det samme, hvis du vil være sikker på at være med.

    Som deltager til Creative Camp, skal du selv have mad med. Drikkevarer kan købes på stedet.
    Vi opfordrer til vi skaber et co-created fællesbord.
    Der er køleskabe og fælleskøkken og om aftenen tænder vi Grillen.

    Billetter kan ikke refunderes, men sælges eller gives videre til anden person.
    Eventet foregår på Tysmosen Friluftscenter & NaturCamping, der ejes af Danske Naturister og har et princip om fri påklædning, dvs. man må være påklædt som man vil i naturismen. Nøgne gæster på pladsen kan derfor forekomme. Der er intet krav til dig om at være uden tøj, bortset fra hvis du vil bade i poolen. Her har stedet et udgangspunkt om, at svømning i pool skal foregå i naturismens ånd i nøgenhed.

    Før Creative Camps start, kan vi oprette en fællesgruppe for os der deltager, hvor vi kan byde ind med workshops og events. Ved der er nogle der gerne vil holde en lille koncert.

    Håber vi ses til en forrygende sommerrejse i kreativitetens, frihedens, fællesskabets og kærlighedens navn ❤️


    Arrangør

    Teambuilding | Events | Workshops | Communications

    🇬🇧

    The Tribe is an event and teambuilding agency based in the idyllic Charlottenlund Castle, just a few kilometers north of Copenhagen. We are rooted in anthropology, the Enneagram, live gaming and storytelling, as we host events for companies and occasional private events, workshops and evolving journeys. 

    Go to The Tribe event & teambuilding



    🇩🇰
    The Tribe er et teambuilding og eventbureau der byder på en udviklingsrejse for dig og dit team eller hele arbejdspladsen. Vi har rødder i antropologien, laver vores egne unikke gruppe dynamiske spil og bygger vores fundament gennem Enneagrammet og storytelling.

    Vores team oplevelser er udviklet gennem flere år, iscenesat i royale rammer til den perfekte teamdag eller firmaoplevelse.

    Velkommen til en anderledes og fordybende oplevelse, i magiske omgivelser på Charlottenlund Slot.

    Læs mere om The Tribe teambuilding og eventbureau

    The Tribe teambuilding og firmaevents

    Lokation

    Tysmosen FriluftsCenter & NaturCamping, Nybøllevej 21, 2765 Smørum

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Afholdt event

    Creative Summer Camp ~ Create-in Nature