Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Indlæser.....

 
 

Andre events fra arrangøren

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • Goal Mapping og dine jobmuligheder

    Afholdt event

    Goal Mapping og dine jobmuligheder

    Fra DKK 995,00

    Sted

    Dato

    26 feb 2017 kl. 09:00 - 11:00
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    Goal Mapping er et af de stærkeste planlægnings redskaber som er udviklet. Goal Mapping er udviklet af englænderen Brian Main og er i dag et af de værktøjere som mange succesfulde virksomheder anvender, i værksættere og mennesker med store karrierer. Det er et meget nemt redskab, der kan hjælpe dig med at få en plan for det som du gerne vil udrette eller opnå i dit liv. Mennesker med en drøm og en plan vil lykkedes. Mennesker med en drøm vil bare have en drøm. Det er planen og strategien, som vil give dig dine resultater og få dig til at lykkedes i livet. Så på denne workshop får du hjælp til at drømme de vildeste drømme og vi ser på, hvilket mentale og praktiske elementer som du skal bruge og træner disse.

    Du får på dette workshop et arbejdshæfte med hjem til en værdi af kr. 200.-

    Underviser er Nina Asmussen som er foredragsholder og underviser for blandt andet væksthusene rundt om i landet.

    Se mere på www.wapa.dk

    Praktisk:

    Der er kaffe, te og vand. Der er frugt og kage. Du sørger selv frokost.

    Der skal være minimum 10 deltagere for at kurset afholdes. Såfremt der er færre tilmeldinger aflyses kurset. Du får besked pr. mail og du skal selvfølgelig ikke betale. Såfremt du melder afbud senere end 10 dage fra kursets afholdes betaler du 50% af kursusfee. Såfremt du melder afbud senere end 5 dage før kurset afholdes skal du betale fuldt fee.

    Ninas speciale er, at finde og omsætte den gode ide til handling. At identificere den rigtige strategi, at identificere de handlinger, der implementerer strategierne. Udgangspunktet for Nina er hendes kreative og flittige tilgang til enhver opgave. Det, at finde eller opfinde løsningen på den udfordring som du lige netop nu står overfor. At finde på de gode ideer og opfinde forretningskoncepter har været et af Ninas fokusområder de seneste år som erhvervsrådgiver.

    Nina er ligeledes en meget dreven karriererådgiver og været ansvarlig for at udvikle metoder og kursusforløb, der har givet hundredvis af akademikere mod, retning og målsætning til at forfølge deres drømmekarriere. Nina har også selv haft den mere traditionel ledelseskarriere fra jurist til virksomhedsejer, hvor rekruttering og ledelsesansvar har været dagligdagen. Nina er advokat, MBA, ICI coach, ICI erhvervscoach og mentaltræner.

    Lokation

    Nørrebrohallen, Nørrebrogade 208, 2200 København

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Afholdt event

    Goal Mapping og dine jobmuligheder