Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Indlæser.....

 
 

Andre events fra arrangøren

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • ILOOer i arbejde

    Benyt kulturpas
    Afholdt event

    ILOOer i arbejde

    Fra Gratis

    Sted

    Dato

    21 sep 2017 kl. 17:00 - 19:00
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    ILOO netværksmøde med temaet: ILOOer i arbejde

    Kunne du tænke dig at blive klogere på hvad man kan arbejde med som færdiguddannet cand.it’er - og vil du vide mere om hvordan ILOOer kommer i arbejde? Så kom til netværksarrangement 21. september kl 17.00-19.00 på AAU i København og Aalborg.

    Studienævnet har i samarbejde med cand.it Nikoline Kofod Madsen inviteret et panel af færdiguddannede kandidater i It, Læring og Organisatorisk Omstilling til at fortælle om deres arbejdsliv, hvordan de kom i arbejde, hvad de arbejder med og hvordan de oplever de bruger deres faglighed.

    Program:

    17.00 Kort velkomst ved Bente Meyer (studienævnsformand) og Nikoline Kofod Madsen (cand.it ILOOer årgang 2017)

    17.05 Paneldeltagerne fortæller om deres erfaringer med at få arbejde, hvordan de bruger deres uddannelse i praksis og hvad de konkret arbejder med

    Deltagere i panelet: Online Training Coordinator Morten Holdt, udviklingskonsulent Snorre Rubin, Implementeringskonsulent Sophie Anne Dornoy, projektleder Kristina Blasche Hansen, Videnskabelig assistent Anders Boelt, Konsulent og it-supporter Nikoline Kofod Madsen

    18.00 pause

    18.15 spørgsmål og diskussion med panelet

    18.50 Afslutning, et glas vin, vand, kaffe eller te og lidt mundgodt (fortsætter til ca 19.30)

    Arrangementet er gratis, men kræver tilmelding med frist senest 17.september

    I København foregår arrangementet på adressen: Aalborg Universitet, AC Meyers vænge 15. Gæstekantinen i stueetagen

    I Ålborg foregår arrangementet på adressen: Aalborg Universitet, Krogh Stræde 3, 9220 Aalborg Ø, lok. 5.149

    Oplæggene foregår i hhv. København og Aalborg på samme tid, så du kan deltage det sted i landet, der passer dig bedst. Oplæg og debat bliver videotransmitteret.

    Netværksmødet arrangeres af ILOO-netværket, som er et åbent netværk rundt om iloo-uddannelsen, It, Læring og Organisatorisk Omstilling på AAU. I netværket indgår eksterne virksomheder, foreninger, forskere, iloo-alumner og nuværende studerende, m.m.

    Yderligere information: Bente Meyer, bm@learning.aau.dk, tlf 40 80 88 20 eller Nikoline Kofod Madsen nikolinekmadsen@gmail.com tlf. 61 71 99 42

    Arrangør

    Lokation

    AAU, A. C. Meyers Vænge, Kroghstræde 3, Aalborg, 2450 København

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Afholdt event

    ILOOer i arbejde