Kom til Yoga In The Dark og glæd dig til en oplevelse, der kan mærkes på krop og sind
Kom til Yoga In The Dark og glæd dig til en oplevelse, der kan mærkes på krop og sind
Fra Gratis
Sted
Flere tidsrum
Beskrivelse
I september sætter vi fokus på mental sundhed i Amager Centret og giver plads til at mærke efter, når vi under Sunde og Skønne Dage forvandler et tomt butikslokale til hyggelig yoga-cave og dyrker Yoga In The Dark i stearinlyset skær, mandag den 2. 9. og 16. september fra kl. 17:30-19.
Ved hjælp af yogaen metoder tager vi din krop og dit sind med på en rejse og giver dig en sanselig oplevelse, du næppe vil glemme.
I et sanseligt rum med dejlige dufte fra Rituals, rolige lydspor, bløde gardiner og i et lyshav af stearinlys i mørket vil Maria fra Yoga Amager guide dig først gennem blide yoga-øvelser og slutte af med en længere seance med Yoga Nidra, der betegnes som yogiens søvnmetode. En metode, hvor kroppen falder i søvn, imens sindet forbliver vågent, og giver dig et velvære af indre ro.
Sikre dig en gratis billet (max 2 per. person), og find frem til din indre ro i de rolige omgivelser, hvor Rituals duftserie ’The Rituals of Jing’ vil fylde rummet med en dejlig aroma. OBS: du behøves ikke tage din egen måtte med - det sørger vi for!
’The Rituals of Jing’ byder på en rolig duft, udvundet fra lotusblomsten og den kinesiske dadel jujube, og kendt som værende ”your path to inner peace”. Rituals er B Corp™ certificeret, hvilket vil sige, at de arbejder benhårdt hverdag for at skabe positive sociale og bæredygtige forandringer, og alle Rituals produkter er lavet af høj kvalitet, omhyggeligt sammensat af pålidelige laboratoriefremstillede ingredienser af mindst 90% naturlig oprindelse.
🚩 Mød os til ’Yoga In The Dark’ på 1. sal, i lokalet ved siden af Nails Gallery
Læs mere om Sunde og Skønne Dage i Amager Centret, og Amager Centrets øvrige events
Lokation
Amager Centret, i lokalet ved siden af Nails Gallery (1. sal), Reberbanegade 3, 2300 København S
FAQ
-
Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?
Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?
De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?
Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .
-
Hvor finder jeg linket til et online event?
På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .
-
Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?
Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .
Kom til Yoga In The Dark og glæd dig til en oplevelse, der kan mærkes på krop og sind
Fra Gratis