Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Indlæser.....

 
 

Andre events fra arrangøren

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • Lørdags-langbord; "Alle elsker æble"

    Afholdt event

    Lørdags-langbord; "Alle elsker æble"

    Fra DKK 125,00

    Sted

    Dato

    11 nov 2017 kl. 13:00 - 16:00
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    Det er høsttid og æblesæson. Det er også ved at blive tidligt mørkt, og derfor skal vi sætte alt ind på at gøre det lækkert for os selv de næste måneder, indtil forårssolen igen pipper frem. Derfor inviterer Stilk og Kyst til lørdagslangbord - denne gang med æblet som gennemgående tema.

    Stilk sørger for rigeligt med æblecider på bordet, imens Kyst damper danske muslinger i cider - toppet med sprøde stykker æble. Der er også en dessert, og du kan nok godt gætte, hvilken frugt der i højsædet, både på tallerken og glas.

    Der vil hverken være hvide duge eller serveringer anrettet med pincet, til gengæld lover vi ærlig mad, der smager, og en fantastisk mulighed for stifte bekendtskab med en række af de bedste og mest interessante cidere fra Danmark og resten af Europa.


    Menuen er*;


    -Snacks og velkomstbobler i form af et glas knastør Jaanihanso Stilk Hopped Cider

    -Muslinger med æble og en røvfuld urter, hertil Sidra Natural, naturcider fra det nordlige Spanien - vi skal både til Asturien og Baskerlandet.

    -Æbledessert med et glas sød cider fra biodynamsike Domaine Bordatto i Nordfrankrig.

    *med forbehold for ændringer


    Kort sagt: 2 retter og 4 glas cider for 250 kr. Børn spiser med til 1/2 pris og får æblemost i glasset.

    Vi glæder os til at se jer den 11. november!

    Kh

    Kyst & Stilk

    Arrangør

    Kyst er en madbiks med særlig kærlighed for mad fra de danske kyster. Målet er at servere ærlig mad, der smager, uden at blive ruineret. Kyst finder inspirationen fra det uformelle kokken fra bistro, trattoria, streetfood til det danske madbodega.

    Lokation

    Stilk, Strandgade 32, 1401 København

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Afholdt event

    Lørdags-langbord; "Alle elsker æble"