Scor-en-frø-festen
Scor-en-frø-festen
Sted
Dato
Beskrivelse
Buenos dias, brochachos…
…og på dansk, vær hilset, ærede KG’ere!
Sommeren er nu ovre, og winter is coming. Før i planlægger et Game of Thrones maraton, vil jeres yndlings festudvalg åbne dørene op for skoleåret 17/18’s første gymfest!
Dørene er kun åbne fra kl. 20.30 til 22, så tag din wing-man under armen, og skynd jer i kø til årets (indtil videre) vildeste, sygeste, alkohol-men-også-sodavand-inficerede, crazy, blingbling gang i den, famøse, fandens fancy, ikke-så-faglige, fantastiske og kun lidt farlige, men også fede, flotte, formidable, første frøfest! For at komme ind skal du:
1) Gå på gymnasiet og kunne bevise det i døren (studiekort eller lectio)
2) Kunne vise en gyldig billet (ingen screenshots, din bavian) enten i udskrevet form eller på smartphone
3) Ikke være alt for fuld
Gem dit bordershop-alkohol til lovparken, for vi disker op med:
Babas billige bajer (fadøl) 15,-
Chicken-øl (cider) 25,-
Faxe Kondi el. Pepsi 10,-
”One too many” (vand) 10,-
Vælg en af tre forskellige drinks til : 25,-
-Vodka Juice
-Gin Lemon
-Jägerbombs
Hold da op for nogle lækre priser hva’? Men husk at holde dig selv på et lækkert niveau og være fuld af liv i stedet for bare fuld.
Ydermere har vi sørget for 1 stk. uforglemmelig kunstner (bliver offentliggjort senere) og selveste dj Räven vil sørge for at fyre op for de svedigste danse-beats med alt hvad det inkluderer! Räven er en af de hurtigst voksende dj’s, som man kan finde i KBH.
Så hop i dit lækreste outfit, og find dine mest funky dansesko frem.
Ses vi til den fedeste fest? Det tror jeg nok vi gør.
Køb din billet før der bliver udsolgt (det ville være pænt nederen, hva’?)
Arrangør
Lokation
Køge Gymnasium, Gymnasievej 4, 4600 Køge
FAQ
-
Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?
Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?
De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?
Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .
-
Hvor finder jeg linket til et online event?
På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .
-
Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?
Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .
Scor-en-frø-festen
Fra DKK 80,00