TAK Aalborg - Lad din indre primadonna tale og skab H2H business
TAK Aalborg - Lad din indre primadonna tale og skab H2H business
Fra Gratis
Sted
Dato
Beskrivelse
Lad din indre Primadonna tale - og skab human2human busienss
- er et humoristisk oplæg om at skabe human2human business - fra Helle Borup Jensen - fra Be The Change Business
Primadonnaen vækkes, når vi har andre mennesker på hjertet og føler et stort behov for at træde til og hjælpe andre mennesker med deres positive forandring. Hun motiveres af andres behov for hendes unikke gaver og får et kick af at hjælpe andre. Når hun vækkes bruger hun al sin tid på hendes SAG og passion. Intet skyr hende - indtil hun falder om af udmattelse. Primadonnaen er GIVER som ofte glemmer sig selv og kan tilsidesætte sig selv indtil hun falder om af ud. Ikke desto mindre er det Primadonnaen der har de absolut bedste betingelser for at sprænge alle rammer for at skabe en succesfuld business der kan sprænge alle rammer for, hvad der er mulig at kunne lade sig gøre. Hun ejer nemlig den skarpeste skaberkraft. HUn er perfekt for at skabe et dybt fundament for human 2 human busienss
I aftens oplæg vil Helle Borup Jensen kort fortælle om hendes egen Primadonnarejse fra landbrugsmedhjælper til BusinessMentor. Hun vil fortælle om, hvordan man får den indre Primadonna i tale og får skabt et tydeligt huma2human business fundament.
Aftens program:
18.00 Spisning og præsentationsrunde
19.00 Oplæg fra Helle Borup Jensen
20.30 Netværkstid
Arrangør
Lokation
Business Park Nord A/S, Østre Alle 6, 9530 Støvring
FAQ
-
Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?
Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?
De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .
-
Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?
Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .
-
Hvor finder jeg linket til et online event?
På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .
-
Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?
Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .
TAK Aalborg - Lad din indre primadonna tale og skab H2H business
Fra Gratis