Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Indlæser.....

 
 

Andre events fra arrangøren

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • Undervisningsforløb, HTML & CSS

    Afholdt event

    Undervisningsforløb, HTML & CSS

    Fra DKK 750,00

    Sted

    Dato

    11 sep 2017 kl. 18:00 - 20 okt 2017 kl. 21:00
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    Underviser: Michelle Andreassen, underviser i bl.a. HTML og CSS på Erhvervsakademi Aarhus

    Niveau: Begynder

    Få grundlæggende forståelse for hjemmesideprogrammering med HTML og CSS. Målet for undervisningsforløbet er at give alle deltagere mulighed for at arbejde med opbygning af en simpel hjemmeside som fungerer på tværs af mobil, tablet og desktop. Dette vil give dig en viden som du selv kan bygge videre på og benytte i forbindelse med webdesign generelt. Vi vil arbejde med forskellige layouts som I lærer at tilrette med jeres eget design og indhold. Det vil være en fordel hvis du medbringer tekst og billeder til din hjemmeside, så du kan have fokus på opbygningen af selve hjemmesiden og ikke så meget på indholdet.

    Datoer, tid og indhold:

    11. september: HTML Basics

    26. september: Layout og styling

    11. oktober: Lav dit eget site

    26. oktober: Responsive Web Design

    -- alle gange kl. 18-21 --

    NB: Man må meget gerne medbringe mad, som man kan spise, imens vi sætter computerne op :) Man skal selv medbringe computer!

    Arrangør

    Lokation

    Endnu ikke fundet, Aarhus C, 8000 Aarhus

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Afholdt event

    Undervisningsforløb, HTML & CSS