Til tops i pyramiden - foredrag om network marketing
Til tops i pyramiden - foredrag om network marketing
Sted
Dato
Beskrivelse
Lad mig starte med at introducere mig selv. Jeg hedder Camille Hammerich, jeg er foredragsholder, network marketing (NM)-Coach og dansk leder af et nmfirma. Jeg har siden jeg var 18 år elsket branchen og er så begejstret for at vi nu er nået til det punkt at nm er blevet meget mere naturligt. For vi gør det alle sammen HVER dag - nemlig anbefaler et sted, en restaurant, klinik, frisør osv. og det er i virkeligheden "bare" det network marketing har gjort i årevis. 100 millioner mennesker er på en eller anden måde involveret i nm på verdensplan. Vi er ikke mange i DK som lever af denne branche - endnu - det vil jeg forsøge at forklare hvorfor jeg tror er tilfældet.
Til orientering bliver det et neutralt foredrag om branchen. Ingen bliver spurgt om de vil i mit firma eller heller købe... Så kom trygt og roligt og hør om mine over 25 års erfaring - mine ideer om hvordan jeg synes branchen skal håndteres og hvorfor jeg kan - som en af de få - leve af nm i dag.
Network marketing er kommet for at blive - ligegyldig fordommene og folks erfaringer med branchen - men branchen skal opdateres og gøres nu-til-dags. Vi skal af med en masse fordomme og tidligere opfattelser - og det gør vi kun hvis vi vælger at arbejde med network marketing professionelt.
Og hvad ville du gøre hvis du professionelt skal gå til værks i en anden given branche? Du ville finde ud af hvem der er din målgruppe og begynde at skabe relationer.
Jeg mener at vi skal stoppe med at sælge - produktet og forretningsiden FØR folk selv har spurgt - vi skal stoppe med at lave 100 stk. liste og ringe rundt til gud og hver mand og tro at det også er en god ide for dem.
Folk køber folk... Og de køber først når vi har skabt en relation og en tillid.
"Læs dette og kopier" Sådan bliver der tit sagt i branchen - men mennesker er ikke ens og da vi arbejder med relationer nu - i 2017 - så kan der ikke bare kopieres og skabes resultater.
Vi er ikke ens og vi gør ikke tingene ens... og derfor skal vi have den rigtig følelse når vi gør ting - det mærker folk og så virker vi troværdige...
Network marketing handler om mindset, tålmodighed og branding af DIG... Folk køber folk... Vi køber af folk vi har tillid til og derfor skal der etableres en tillid FØR folk vil joine din forretning eller købe dit produkt.
Jeg bruger attraction marketing og det gør jeg fordi jeg ved at det er 100% up to date. Jeg spørg ingen om de vil joine eller købe. Folk ringer selv til mig og siger: jeg vil være med i dit team. Det er en fantastisk følelse - at sidde klar ved telefonen og ugentlig få disse opkald - for dem der gør det HAR taget beslutningen om at gå ind i forretningen og give den al den energi den kan trække.
Jeg glæder mig til at dele ud af min nu over 25 års erfaring indenfor branchen - en branche som er kommet for at blive.
Aftenen vil stå på masser af erfaring, tips og tricks som du straks kan gå hjem og bruge i din forretning.
Jeg glæder mig til en neutral aften i kærlighed - i kærlighed til branchen NM.
Camille Hammerich
Arrangør
Lokale
Livsglædecentret, Brøndvejen 5, Salløv, Gadstrup 4621
Hjelp - FAQ
-
Jeg har ikke mottatt billetten min på e-post. Hva gjør jeg?
Først bør du sjekke reklame og søppelpost på din e-post. Billettene dine ble sendt som et vedlegg og kan ha blitt sortert som reklame hos noen e-posttjenester. Du kan også finne billettene dine på Billetto-kontoen din, som du har tilgang til i nettleseren eller i Billettos app. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg vil kansellere billetten min og få refusjon. Hva gjør jeg?
Det er eventarrangøren som kan godkjenne refusjoner, og du bør ta kontakt med eventarrangøren for å diskutere hvilke alternativer som er tilgjengelig for deg. Du kommer i kontakt med arrangøren ved å svare på e-posten med ordrebekreftelsen eller ved å bruke skjemaet "Kontakt arrangøren" på arrangørens profil. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg har registrert meg på en venteliste. Hva skjer nå?
Hvis flere billetter bli tilgjengelig, får du beskjed (på e-post) sammen med andre som også har registrert seg på listen. Her følger vi prinsippet "førstemann til mølla". For mer informasjon, klikk her.
-
Hvor finner jeg lenkene til netteventer?
Sjekk siden eller e-posten med ordrebekreftelsen din. Vanligvis har arrangøren av eventet inkludert informasjon i ordrebekreftelsen, som sendes på e-post, eller så sender de gjerne en oppfølging på e-post med lenke til netteventet. Det kan også være lurt å lese eventets beskrivelse på Billetto, hvor eventets arrangør beskriver hvordan du deltar på netteventet. For mer informasjon, klikk her.
-
Hva er avbestillingsbeskyttelse, og hvorfor trenger jeg det?
Med avbestillingsbeskyttelse har du rett til å kreve refusjon dersom det skulle oppstå uforventede eller uunngåelige omstendinger som kan komme i veien for din deltakelse på et event. For mer informasjon, klikk her.
Til tops i pyramiden - foredrag om network marketing
Fra 199,00 DKK